Siiri Reimann


Elurõõmus ja osavõtlik Siiri sündis Haapsalus, tuntud kooli- ja kirjamehe Voldemar Pinni tütrena. Käsitööd teeb ta enda sõnul lapsest peale, esimene Haapsalu sallgi valmis juba keskkoolipäevil. Pikemalt on teda Haapsalust kaugemale viinud vaid käsitööõpingud Tallinna Pedagoogilises Instituudis. 20 aastat edukat tööd käsitööõpetajana Haapsalus on toonud talle mitmeid kõrgeid tunnustusi. Andeka kuduja ja mustrikoostajana on ta korrastanud sadu Haapsalu pitsikirju. Siiri on raamatute "Haapsalu sall" ja Haapsalu rätt" põhiautor.

Anu Kabur

Vaimukas ja nutikas Anu on põliste muhulaste laps, kes nüüd ka ise ligi 20 aastat elab oma esivanemate talus Uieniidil.  Kunsti- ja käsitööõpetaja kiitusega diplomi sai ta Tallinna Pedagoogilisest Instituudist. Juba aastakümneid jagab ta end kahe loomingulise töö vahel - päeval on ta kunstiõpetaja Muhu Põhikoolis ja õhtul saab temast Muhumaa hinnatud tikkija, kellelt tellivad tikkimistööd ka moekunstnikud.  Terane silm ja põhjalik huvi Muhu tikandi vastu on Anust teinud spetsialisti, kes oskab hinnata ja eristada Muhu tikkijate pärandit. Anu on raamatu "Meite Muhu mustrid" põhiautor ning raamatute "Meite Muhu meistrite mustrid" koostaja.

Anu Pink

Lugudevestja ja algataja Anu on "rahvuselt" saarlane. Käsitööõpetaja hariduse sai ta Tallinna Pedagoogilisest Instituudist, aga sellel kevadel lõpetas ta ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia magistriõppe.  25 aastat Türil käsitööõpetaja ametit pidanud Anu on nüüd täielikult pühendunud käsitööraamatute kirjutamisele ja ka kirjastamisele. Vanu asju ja uusi ideid armastava inimesena on ta mitmete Saara Kirjastuse raamatuprojektide algataja.  Anu on kirjutanud käsitööõpikud Eesti koolidele ning on raamatu "Meite Muhu mustrid" üks autoritest.


Voog. Tee ise koduleht!