Saara suvekool 2015 Metsajõel

Korraga toimub Metsajõel kolm erinevat koolitust:

 ”Pitsiline” – Eesti pitsi kudumise kursus, koolitaja Siiri Reimann

”Värviline” – Muhu pättide tikkimise ja tallutamise kursus, koolitaja Anu Kabur

”Pehme” – Koekirjaliste sõrmikute kursus, koolitaja Anu Pink

 Toimumisaeg: 20.-22. juuli 2015

 Koht: Metsajõe Puhkemaja Järvamaal

 Tundide arv: 24 tundi + ülejäänud tunnid:)

 Maksumus: 154.- EUR (sisaldab koolitust, toitlustust ja ööbimist)

Maksmine toimub eelnevalt saadetud arve alusel.

 Registreerimiseks täida lahtrid selle lehekülje alumises osas või kirjuta saarakoolitus@gmail.com (Anu Pink).

Kohtade arv piiratud, kolmes grupis kokku 29 inimest.

 PITSILINE I 

GRUPP ON TÄIS!

Siiri Reimann tu!tvustab vanu Eesti pitsikudumise traditsioone väljaspool Haapsalut ning õpetab kolme päeva jooksul vanade pitsikirjade kudumist. Kuidas kududa pitsi ringselt ja edasi-tagasi, üle rea või igal real, kuidas teha Mustjala leekrätti või Ruhnu sakilisi auguridu, kõik see saab selgeks koolitusel. Kolmandal päeval õpetused, kuidas kohendada mustreid hästi istuva pitsilise kleidi kudumiseks.

Siiri Reimann on raamatute „Haapsalu sall” ja „Haapsalu rätt” põhiautor ning raamatu "Eesti silmuskudumine 1. Tavad ja tehnikad" üks autoritest. Igapäevaselt töötab ta Haapsalu Põhikoolis käsitööõpetaja-metoodikuna.

VÄRVILINE III

GRUPP ON TÄIS!
Anu Kabur teeb ajaloolise ülevaate pommpättidest ilupättideni ja õpetab Muhu pättide valmistamist mustriajamisest kuni tallutamiseni. Osalejal võivad omal kaasas olla puidust pätiliistud, aga kui neid pole, siis pätid tallutamata ei jää, sest varume liiste tagavaraks. Tikkimiselamus ja väärt nipid otse Muhust!

Anu Kabur on raamatu „Meite Muhu Mustrid” põhiautor, raamatu "Meite Muhu pätitegu autor ja raamatusarja „Meite Muhu meistrite mustrid” koostaja, Muhu Põhikooli kunstiõpetaja ja tunnustatud tikkija.

PEHME III

GRUPP ON TÄIS!

Anu Pink tutvustab Eesti vanu koekirjalisi sõrmkindaid.  Õpime erinevaid mustreid, mida on kasutatud vanadel sõrmikutel ning teeme selgeks kõik ilusa sõrmkinda kudumise nipid, alates randmest ja erinevatest pöidlakiiludest ning lõpetades sõrmejaotuste ja sõrmekahandustega. Vaatame, millised on võimalused koekirja kohandamiseks väiksemale silmustearvule.

Anu Pink on Saara Kirjastuse käsitööraamatute toimetaja, mitmete ilmunud raamatute  autor ning suurte kogemustega käsitööõpetaja-metoodik.


Email again:
Soovin osaleda koolitusel. Kahjuks tänasest registreeruja jääb nö ootejärjekorda juhuks, kui keegi oma kohast loobub:
Voog. Tee ise koduleht!